Cлухові апарати в м.Рівне

вівторок, 14 серпня 2018 р.

Як лікують аденоїди в ЛОР-центрі «ЗАХІДСЛУХ»?

Аденоїди - причина проблеми з носовим диханням у дітей 


Шановні батьки! Уважно придивіться до своєї дитини. У неї часто тече з носа, їй важко дихати, а тому вона весь час відкриває ротик? — Час обстежитися у лікаря-отоларинголога. Можливо, у вашої дитини - аденоїди.

Якщо дитина часто страждає простудними захворюваннями, це говорить про те, що у неї слабкий імунітет або збільшені аденоїди. Аденоїдні розростання (або вегетації) — одне з найбільш поширених захворювань дітей від 1,5 років і до підліткового віку. Зростає кількість звернень з приводу порушення носового дихання у дітей, розростання аденоїдів та зниження слуху внаслідок недолікованих вірусних хвороб.
Усі діти народжуються з лімфоїдною тканиною (піднебінними і носоглотковими мигдаликами, лімфатичними вузлами тощо). Зовні аденоїди схожі на піднебінні мигдалики і розташовуються вище. Якщо піднебінні мигдалики добре видно, то аденоїди може побачити тільки ЛОР-лікар за допомогою спеціального інструментарію.
З перших днів життя аденоїди дають захист малюка від інфекції. Вони служать своєрідною пасткою вірусів і бактерій, що проникають в організм, і першими приймають удар на себе: у дітей імунна система менше розвинена, тому вона працює з особливим навантаженням і при першій появі ознак збудника хвороби лімфоїдна тканина тут же встає на захист носоглотки.
При застудах тканини носоглоткової мигдалини починають запалюватися, і розвивається аденоїдит. Якщо дитині важко дихати носом і вона часто хворіє, це має насторожити рідних. Інший тривожний симптом - періодичне зниження слуху.
Симптоми аденоїдиту у вигляді закладеності носа та гнійних виділень можуть зберігатися до 2 тижнів. Крім цього, виділення з порожнини носа стікають до гортані, у дитини з’являється примхливість, млявість, порушується сон і дихання під час сну (апное). Дитина скаржиться на першіння в горлі, їй важко ковтати, з’являється хропіння під час сну. Шийні лімфатичні вузли збільшуються в розмірах. У малюка з аденоїдними розростаннями отвори слухових труб перекриваються збільшеними аденоїдами, що обумовлює дисфункцію слухової труби, зниження слуху, турбують часті отити, які спричиняє інфекція, що скупчилася в мигдаликах.

Стійка закладеність в носі змінює голос: він стає гугнявим, мова часто нерозбірлива. Маленьким це заважає вчитися правильно вимовляти деякі букви. Через відсутність повноцінного дихання через ніс порушується механізм дихання. Тривалий подих через рот обумовлює незначну, але некомпенсовану недостачу вентиляції легенів. Кров дитини гірше насичується киснем, виникає хронічна не різко виражена гіпоксія мозку. У школярів часто знижується успішність. Вони стають неуважними і погано запам’ятовують.

Ознаки збільшених аденоїдів:

 1. Утруднене дихання носом.
 2. Частий нежить.
 3. Дитина спить із відкритим ротом.
 4. Періодичне зниження слуху.
 5. Повторні аденоїдити, синусити, часті ГРВІ, бронхіти.
 6. Зниження пам'яті, уваги, погане засвоєння навчального матеріалу (якщо аденоїди — третього ступеню).

  Лікування аденоїдиту — процес довгий. Він триває не тиждень і не місяць.

Сучасна діагностика

Сучасна діагностика — це перший важливий крок до вирішення проблеми зі здоров'ям. Для проведення точної діагностики ЛОР-центр «ЗАХІДСЛУХ» оснащений ЛОР-комбайном, що є сучасним стандартом діагностики ЛОР-захворювань у всьому світі.
ЛОР-центр «ЗАХІДСЛУХ» має в наявності сучасне ендоскопічне обладнання, спеціалізоване для застосування у дітей, з набором ендоскопів малого діаметра.
Ендоскопічне дослідження при аденоїдах дозволяє дитячому лікарю отоларингологу оцінити ступінь розростання тканини, визначити порушення просвіту дихальних шляхів і визначитися з подальшою тактикою лікування. Висока якість зображення, дозволяє чітко бачити слизову носоглотки, самі аденоїди та правильно оцінити ступінь розростання мигдаликів.

 Дитячий лор проводить обстеження ЛОР-органів, а комп'ютеризована система виводить на екран збільшене зображення того, що не видно при звичайному огляді.  За допомогою спеціального зонда-ендоскопа, попередньо підготувавши носові ходи (застосовуємо судиннозвужуючі спреї і знеболення місцевим анестетиком), проводимо огляд носоглотки, визначаємо стан аденоїда і ступінь його збільшення. Ендоскопія аденоїдів у дітей – сучасний і високоінформативний метод обстеження і постановки діагнозу. Гарна якість зображення і можливість огляду патологічного вогнища з різних сторін дозволяє діагностувати навіть важкі випадки хвороби та проводити диференціальну діагностику за допомогою біопсії. Час проведення обстеження мінімально і не вимагає спеціальної підготовки.

Як лікують аденоїди в ЛОР-центрі «ЗАХІДСЛУХ»?

Найважливішим завданням дитячого лікаря отоларинголога є швидке видужання та недопущення переходу захворювань в хронічну форму. Хронічний аденоїдит, як правило, є наслідком хронічного тонзиліту, тобто, якщо дитина страждає хронічним запаленням в піднебінних мигдалинах, відповідно буде і запальний процес в носоглоточній мигдалині. На практиці, обидва цих захворювання проходять одночасно, тобто, аденоїдит не може проходити без тонзиліту.
Дитячий лікар отоларинголог ЛОР-центру «ЗАХІДСЛУХ» використовує тільки консервативні методи лікування хронічного аденоїдита, які проводяться спільно з лікуванням хронічного тонзиліта.
Консервативне лікування можливе тоді, коли мигдалики збільшені не сильно, не запалюються і не дають ускладнень на носик і вушка малечі.
Така терапія передбачає:
 • дихальну носову гімнастику;
 • промивання носоглотки;
 • лазеротерапію;
 • підвищення імунітету.
Дихальна гімнастика — комплекс вправ, призначених для поліпшення носового дихання. ЛОР-лікар поліклініки навчає цим вправам маленьких пацієнтів та їхніх батьків. Заняття можна проводити в домашніх умовах (основна вимога — регулярність).

Іригаційна терапія. Основою консервативного лікування є звільнення носа від слизу, так звана іригаційна терапія або промивання мигдаликів методом переміщення рідин (метод «кукушки»), її так само робить дитячий лікар отоларинголог в умовах ЛОР-кабінету. Він використовує для цього спреї на основі морської води  і фіторозчини, які не містять антибіотики: розведену настоянку ромашки, прополісу або евкаліпта. Завдяки такій процедурі лакуни носових мигдалин очищаються від слизу та бактерій, внаслідок чого покращується носове дихання.

Зрошування антисептиками. При аденоїдах слиз застоюється в верхніх дихальних шляхах, в результаті чого в ній починають розмножуватися віруси і бактерії. Для того щоб аденоїди зменшилися в розмірі, потрібно зняти з них запалення. Для цього дитячий лікар отоларинголог може виписати протизапальні і протиінфекційні ліки. Як правило, їх потрібно розпорошувати прямо на аденоїди, цю процедуру так само робить ЛОР-лікар за допомогою ЛОР-комбайна.

Лазеротерапія — це комплексне опромінення лазером аденоїдів у дітей. Лазерна терапія мигдалин вважається найбільш ефективним і безпечним способом позбавлення від проблеми. Терапія лазером не тільки зменшує лімфоїдну тканину глоткової мигдалини, але і знижує запальний процес в ній. Проводиться курсами щороку.

Фізіотерапевтичні процедури (електрофорез, УВЧ, вплив ультрафіолетом).

Підвищення імунітету необхідне для того, щоб аденоїди не запалювалися (робота на попередження). Тут рекомендується кліматолікування: відвідування санаторіїв сприятливо сприяють зміцненню імунітету і зменшення розростання вегетацій.

Переваги даної методики лікування:

 • збереження важливого органу і його функції в повній цілості для подальшого повноцінного і гармонійного розвитку організму дитини;
 • виключення ускладнень, що виникають при лікуванні з хірургічним втручанням, такі як: кровотечі, післяопераційний стрес і його наслідки для дитини, парез м'якого піднебіння тощо;
 • не використовуємо антибіотики, чим запобігаємо розвитку алергії у дитини, яка може виникнути внаслідок прийому великих доз препаратів.

В результаті лікування:
 • частота захворюваності на ГРВІ знижується в 5-6 разів;
 • проводиться профілактика запалення середнього вуха;
 • повністю виключається ризик виникнення алергічної реакції у дитини в результаті прийому антибіотиків.
 Ми раді, що можемо запропонувати Вам найпередовіші технології в діагностиці та лікуванні ЛОР-захворювань. У ЛОР-центрі «ЗАХІДСЛУХ» прийом ведуть тільки досвідчені лікарі, лікування лор-захворювань теж проводиться під відеоендоскопічним контролем, що дає змогу контролювати динаміку процесу та якість лікування.
У нас Вам не доведеться чекати в черзі, лікар прийме Вас точно у призначений час. Вам необхідно записатись на прийом до лікаря у ЛОР-центр «ЗАХІДСЛУХ»
телефони для попереднього запису: (068) 939-15-35, (095) 501-74-04

Прийом проводиться:
вівторок-п’ятниця з 10.00 до 19.00;,
субота з 10.00 до 15.00
за адресою: м. Рівне, вул. Степана Бандери, 47.

Приватний оториноларингологічний медичний ЛОР-центр «ЗахідСлух» європейського рівня, оснащений єдиним в місті Рівне сучасним ЛОР-комбайном NET-1100, запрошує маленьких рівнян на комфортне і якісне лікування! Скориставшись послугами Рівненського ЛОР-Центру «ЗАХІДСЛУХ» Ви завжди можете бути впевнені у якості наданих послуг. Гарантуємо, що кожен пацієнт, який звернувся до нас, отримає максимальну увагу та швидку й ефективну медичну допомогу за найкращими світовими стандартами.
 
Мізинець Олег Миколайович
лікар отоларинголог-сурдолог вищої кваліфікаційної категорії

Немає коментарів:

Дописати коментар