Cлухові апарати в м.Рівне

неділя, 5 серпня 2018 р.

Літні отити: як лікують в ЛОР-центрі «ЗАХІДСЛУХ»


Запальні захворювання ЛОР-органів в жарку погоду зовсім не рідкість. З настанням спеки і пляжного сезону збільшується ризик захворіти отитом - запальним захворюванням вуха. Літні отити в більшості випадків - це підсумок перших купань в водоймах, тривалого перебування в холодній воді.  Зовнішній отит – це коли уражаються тканини вушного каналу, барабанної перетинки та іноді вушної раковини  (недаремно отит називають «вухом плавця», адже часті купання, особливо в не самій чистій річковій або озерній воді є безсумнівним фактором ризику). Вода потрапляє у вухо, викликає роздратування і інфікування. Отит розвивається при попаданні в вухо інфекції: бактерії легко мігрують в євстахієві труби з інших ЛОР-органів -  з носа і горла, запускаючи тим самим інфекційно-запальний процес середнього вуха. Переохолодження від кондиціонерів, холодних напоїв, протягу знижує місцевий імунітет, мікроорганізми, що знаходяться в мигдаликах, носовій порожнині, починають активно розмножуватися, в середньому вусі починає накопичуватися рідина, яка сприяє ще більшому розмноженню бактерій. Оскільки фізіологічно вухо пов’язане з горлом і носом, лікуванням всіх цих органів займається один фахівець - отоларинголог (ЛОР-лікар).

Основний симптом гострого отиту - ниючий або стріляючий біль у вусі, також може підвищитися температура, знижується слух, пропадає апетит, виникає відчуття слабкості і нездужання. Згідно зі статистикою, діти хворіють отитом значно частіше, ніж дорослі. Це обумовлюється особливістю будови ЛОР-органів малюка: слухова труба у дитини коротша і ширша, ніж у дорослого, має менше вигинів і розташовується горизонтально щодо носоглотки, а це полегшує інфікування слухового проходу вірусами, грибками і бактеріальною мікрофлорою, їх потрапляння в середнє і внутрішнє вухо.
Отит сам по собі не пройде, народними засобами його не вилікувати! Тому підставою для звернення до ЛОРа є не тільки гострий біль у вусі, а й тривала закладеність носа (більше 10 днів), почуття оглушення, шум у вухах.

 Якщо ігнорувати і продовжувати чекати, не усунувши джерело інфекції, то гній почне накопичуватися всередині вуха, що збільшує ризик розвитку небезпечного для життя ускладнення - абцесу мозку або менінгіту. Тому навіть невеликий біль у вусі - вагомий привід звернутися до отоларинголога. У дітей євстахієві труби коротше, ніж у дорослих, тому патогенним мікроорганізмам легше потрапити в вухо. Якщо у дитини захворіло вушко, то зволікати з візитом до ЛОРа і займатися самолікуванням небезпечно, оскільки при відсутності швидкого та адекватного лікування захворювання швидко переходить в хронічну форму. А хронічні отити небезпечні порушеннями слуху аж до повної глухоти.
Важливо розуміти, що самолікування отиту у дітей, так само як і використання засобів народної медицини, не тільки не дозволяє досягти бажаного результату, але і, найчастіше, стає причиною розвитку ускладнень хвороби (паралічу лицьового нерва, субдурального абсцесу, енцефаліту, менінгіту, сепсису та інших). Саме тому прийняття будь-яких заходів, спрямованих на боротьбу з даною патологією, повинно бути у обов'язковому порядку узгоджено з дитячим отоларингологом.

 ЛОР-центр «ЗАХІДСЛУХ» обладнаний згідно з усіма міжнародними стандартами і передовими технологіями. Сьогодні тут проводяться сучасні високотехнологічні обстеження. У ЛОР-центрі «ЗАХІДСЛУХ» прийом ведуть тільки досвідчені лікарі; вони при огляді врахують все - і вік, і особливості організму, проведуть обстеження з використанням найсучаснішого діагностичного обладнання. Кабінет ЛОР-лікаря оснащений ЛОР-комбайном NET-1100 (Корея). ЛОР-комбайн - «Чудо медичної техніки». І хоча технології світового рівня стають доступні в Україні, але все ж така техніка новинка, а в нашому місті такий апарат єдиний!

 В залежності від виду отиту і ступеня захворювання (гострий, хронічний, запущений перебіг хвороби) лікар призначить медикаментозне лікування, промивання вуха антисептичними розчинами, вушні краплі, вітамінні препарати, лікування проводитиметься під контролем відеоотоскопії, щоб гарантовано пересвідчитись, що все гаразд.
Найчастіше для усунення негативних проявів захворювання буває досить курсу консервативної терапії, схема лікування може включати:
  • застосування знеболюючих препаратів (у тому числі спеціальних вушних крапель);
  • проведення курсу антибактеріальної терапії;
  • промивання слухового проходу підігрітими лікарськими розчинами;
  • фізіопроцедури (УФО, лазеротерапія, УВЧ, електрофорез, НВЧ-терапія, ультрафонофорез та інші);
  • продування слухової труби, продування вушних проходів по Політцеру;
  • введення в барабанну порожнину препаратів, що перешкоджають утворенню спайок;
  • пневмомасаж барабанної перетинки;
Отит у дорослих зустрічається значно рідше, ніж у дітей. Проте негативні наслідки і ускладнення захворювання несуть у собі однакову небезпеку для представників усіх поколінь.
В залежності від розташування запального процесу виділяють три форми отиту:
  • зовнішній (запальне ураження зовнішніх слухових проходів);
  • середній (запалення, яке поширюється на євстахієву трубу і барабанну порожнину);
  • внутрішній (запалення тієї частини вуха, яка розташована в скроневої кістки, містить слухові рецептори і відповідає за передачу звуку в мозок).
У рідкісних випадках (наприклад, при запущеному гнійному отиті) проводиться безпечне і просте хірургічне втручання, спрямоване на видалення гнійних мас з слухового проходу.

ЛОР-комбайн - це апарат, в якому є все, що необхідно лікарю в щоденній роботі: від автоматики для промивання порожнин і відсмоктування рідини до найтонших відеосистем, мікроскопів і лазерів. Ендоскопічна діагностика проводиться із записом обстеження на електронний носій, лікування лор-захворювань теж проводиться під відеоендоскопічним контролем, що дає змогу контролювати динаміку процесу та якість лікування.

Медицина інтенсивно розвивається, з'являється нове обладнання і нові лікувальні технології. Сьогоднішній рівень медицини дозволяє назавжди забути про ЛОР-проблеми!

Ми раді, що можемо запропонувати Вам найпередовіші технології в діагностиці та лікуванні ЛОР-захворювань. Ми хочемо, щоб Ви були здорові, а Вам для цього необхідно записатись та прийти на прийом до лікаря.

Завітайте до ЛОР-центру «ЗАХІДСЛУХ»
за адресою: м. Рівне, вул. Степана Бандери, 47.
час роботи:
вівторок-п’ятниця з 10.00 до 19.00
субота з 10.00 до 15.00
телефони для попереднього запису:
(068) 939-15-35
(095) 501-74-04

Немає коментарів:

Дописати коментар