Cлухові апарати в м.Рівне

пʼятниця, 15 червня 2018 р.

Лікування агнін апаратом Тонзілор у м. Рівне

Біль у горлі є одним з найпоширеніших симптомів при простудних і вірусних захворюваннях, а якщо ще до того ж має місце запалення мигдалин, тоді можна сказати напевно - ви зіткнулися з тонзилітом.

Піднебінні мигдалини виконують роль серйозного інфекційного і запального бар'єру і є важливим компонентом створення не тільки місцевого, а й загального імунітету в організмі людини. За рахунок своїх розмірів піднебінні мигдалини першими встають на шляху мікробів, що потрапили в ротову порожнину із зовнішнього середовища, і захищають організм від зараження вірусами, бактеріями, спірохетами, найпростішими і іншими мікроорганізмами. У тканинах піднебінних мигдалин виробляються наступні основні захисні речовини: лімфоцити, інтерферон і гаммаглобулин.
Найбільш поширене інфекційне захворювання іменується ангіною або гострим тонзилітом. Він виникає, коли запалюються горло і мигдалини внаслідок попадання в них бактерій і вірусів. Найчастіше цьому сприяють слабкий імунітет, переохолодження, поточні запальні захворювання та інші інфекції. Тонзилітом можна заразитися повітряно-крапельним шляхом. Лікування обов’язково розпочати якомога швидше, щоб захворювання не перейшло в хронічну стадію. Призначаються антибіотики, правда, при хронічному перебігу хвороби вони з часом не допомагають, оскільки бактерії до них «звикають». У такому випадку лікар пропонує процедуру промивання мигдалин із застосуванням апарату Тонзілор, щоб уникнути операції з їх видалення. Таке лікування агнін апаратом Тонзілор у м. Рівне проводиться в оголаронгологічному медичному ЛОР-центрі «ЗАХІДСЛУХ» (м. Рівне, вул. Степана Бандери, 47).
 Апарат Тонзілор - новітня фізіотерапія лікування лор-захворювань, в ньому використовується технології останнього покоління. Принцип дії приладу заснований на вакуумному і ультразвуковому впливі на запалені або уражені інфекцією біотканини, за рахунок енергії ультразвукових коливань відбувається безпосередній вплив на уражені ділянки, в результаті чого терміни їх регенерації значно зменшуються. 
Тонзілор спочатку насичує тканини мигдалин антисептичними препаратами з застосуванням методу низькочастотного фонофорезу, а потім за допомогою вакууму відсмоктує гнійні відкладення з мигдаликів, при цьому дезінфікує ультразвуком уражені ділянки, за допомогою ультразвуку всередину мигдалин вводяться протизапальні препарати. В результаті під час промивання ліквідуються вогнища інфекції.
Ще однією позитивною особливістю застосування апарату є те, що під час проведення процедури відбувається мікромасаж мигдалин, за рахунок якого активізується кровообіг, що забезпечує додатковий приплив крові до ураженої ділянки і сприяє швидшому одужанню. За статистичними даними, процедура промивання приладом Тонзилор приблизно в 2 рази збільшує результативність лікування захворювань горла, у тому числі хронічних, у порівнянні з іншими способами лікування.
При запущених формах тонзиліту лікар після промивання та обробки лікарськими препаратами з допомогою лазера «запаює» деякі лакуни. На місці впливу лазерного променя утворюються мікроскопічні рубці, що оберігають піднебінних мигдалин від попадання мікробів всередину. Це майже ювелірна робота, що вимагає від лікаря високої кваліфікації, але вона в рази зменшує ризик рецидивів ангін.
  Тонзілор використовується для лікування гострих і хронічних тонзилітів, ринітів, аденоїдів, отитів.
Сама процедура триває 10 хвилин, зазвичай призначають від 5 до 10 промивань, щоб домогтися максимального ефекту. 

Як часто потрібно робити промивання мигдаликів Тонзілором? 

Зазвичай 1-2 курсів на рік буває достатньо, щоб позбутися від загострень хронічного тонзиліту. Тонзілор практично дозволяє за рахунок повного очищення лакун мигдаликів надовго позбавити пацієнта від рецидивів хронічного тонзиліту, припиняються напади ангін, рідше мучать людину фарингіти. Але не варто забувати про те, що це захворювання вимагає комплексного лікування і постійного спостереження у фахівця. Вчасне звернення до лікаря і лікування гострих та хронічних запальних процесів ЛОР-органів забезпечує повне одужання і попереджає розвиток загрозливих ускладнень

Завітайте до ЛОР-центру «ЗАХІДСЛУХ»
за адресою: ЛОР-центр «ЗАХІДСЛУХ»
м. Рівне, вул. Степана Бандери, 47.
час роботи:
вівторок-п’ятниця з 10.00 до 19.00
субота з 10.00 до 15.00
телефони для запису:
(068) 939-15-35
(095) 501-74-04
Хронічний тонзиліт є найпоширенішим захворюванням серед усіх захворювань глотки і одним з найпоширеніших захворювань всіх лор органів, поряд з таким діагнозом як гострий гайморит. Отже, в чому особливість?

Хронічний тонзиліт

Хронічний тонзиліт - аутоімунне захворювання, яке виникає в результаті частих ангін і зниження загальної опірності організму починаючи з самого дитинства. При розвитку захворювання і його загостренні у людини не вистачає загального імунітету для того, щоб тримати піднебінні мигдалини «в робочому стані» і адекватно боротися з інфекцією. У разі потрапляння шкідливих мікробів на поверхню слизової оболонки і в лакуни піднебінної мигдалини, відбувається справжня битва між мікробами і імунною системою людини. Піднебінна мигдалина бореться з усією патогенноюю інфекцією, але не будучи в змозі повною мірою протистояти атакуючим мікробам, провокує або новий спалах ангіни, або загострення хронічного тонзиліту (лікування відкладати не можна в будь-якому випадку), запускаючи тим самим інфекційно-запальний процес в піднебінних мигдаликах.
В результаті програної битви, в лакунах мигдалин відбувається скупчення і застій гною, тобто загиблих лейкоцитів, які прийшли на допомогу мигдалині в боротьбі з небезпечною інфекцією. Гнійні маси подразнюють і запалюють тканини мигдалини зсередини і діють на неї токсично, викликаючи тим самим ангіну - найяскравіший інфекційний спалах запалення піднебінних мигдалин.

При відсутності швидкого та адекватного лікування, вміст лакун і крипт піднебінних мигдалин служить місцем розмноження хвороботворних мікробів і постійним джерелом інфекції, навіть після перенесеного нападу ангіни. Мигдалики стають джерелом бактеріальної інфекції, яка може поширитися практично по всьому організму і стати причиною запалення суглобів, міокарда, нирок, навколоносових пазух, простатиту, циститу, вугрової висипки і інших захворювань. Якщо мигдалики не справляються зі своєю функцією імунного органу, то навіть незначна перевтома, стрес, не сильне переохолодження здатні в значній мірі знизити імунний захист і відкрити дорогу для мікробів і загострення захворювання. Деякі токсини, які виробляються бактеріями в мигдаликах і потім потрапляють в кров, можуть пошкоджувати хрящову і зв'язкову тканину. В результаті виникає запалення і больові відчуття в м'язах і суглобах. Інші токсини викликають стійке підвищення температури, зміни в аналізах крові, стомлюваність, депресію, сильні головні болі.

Ускладнення 

Хронічний тонзиліт дуже небезпечний через швидко виникаючі ускладнення. Найважчими з них є захворювання серця - міокардит, запалення суглобів - ревматизм і серйозне ураження нирок - гломерулонефрит. Неадекватне лікування ангіни призводить до збільшення концентрації метаболітів патогенів в організмі, внаслідок чого розвивається інфекційно-токсичний шок. Хвороботворні мікроорганізми можуть проникнути в грудну клітку і порожнину черепа. Несвоєчасне лікування патологічних процесів призводить до розвитку менінгіту, медіастиніту, паратонзилярного абсцесу і т.д. Особливу небезпеку для здоровя пацієнта представляє стрептококова флора, яка з часом вражає суглоби, серце і нирки.


Хронічний тонзиліт при вагітності


Дуже важливо звернути увагу на захворювання при вагітності. При плануванні вагітності, навіть у разі компенсованого стану, тобто стану поза загострення тонзиліту вкрай бажано провести плановий курс за призначенням лікаря. Це знизить бактеріальне навантаження на весь організм в цілому і на піднебінні мигдалини зокрема, а також щоб мінімізувати ймовірність розвитку захворювання у майбутньої дитини. Важливо відзначити, що під час вагітності проводити фізіотерапевтичні процедури не можна, але промивати піднебінні мигдалини вакуумним способом з наступною обробкою антисептичними розчинами вкрай бажано.

Лікування чи видалення піднебінних мигдалин?

Шановні пацієнти! Якщо Ви обійшли кілька лор-фахівців, якщо Вам неодноразово проводилося курсове лікування хронічного тонзиліту і жоден із способів не приніс очікуваного результату, то тільки в цьому випадку варто задуматися про видалення піднебінних мигдаликів.

Але якщо консервативний підхід дає стійкий результат на 4-6 і більше місяців, значить піднебінні мигдалики в змозі боротися самостійно. Ваше завдання допомагати миндаликам, регулярно проводячи промивання і стимулюючи їх роботу фізіотерапевтичними засобами, дієтою, загальним укріпленням імунітету.
 

Медицина інтенсивно розвивається, з'являються нові препарати, нове обладнання і нові лікувальні технології. Сьогоднішній рівень медицини дозволяє назавжди забути про ЛОР-проблеми!

 


Немає коментарів:

Дописати коментар