Cлухові апарати в м.Рівне

вівторок, 27 лютого 2018 р.

Як бути, якщо слух знизився?

Людське вухо сприймає звуки в усьому частотному діапазоні: від найнижчих до найвищих, пронизливих. Коли у людини порушується слух, не всі частоти зачіпаються однаково. На деяких частотах чути стає складніше, в той час як на інших чутність може залишатися нормальною.

Тому кожне порушення слуху є індивідуальним. Якщо у людини порушений слух, то змінюється і діапазон його слухового сприйняття - втрата слуху найперше проявляється на високих частотах. Спів птахів, деякі мовні звуки та музичні інструменти (наприклад, флейта) - сприйняття їх звучання стає недосяжним для людей із вадами слуху. Оскільки слух зазвичай погіршується повільно і в різному ступені на різних частотах, може пройти досить багато часу, іноді навіть роки, перш ніж людина зрозуміє, наскільки вона втратила широту діапазону сприйняття звуків, і що їй потрібні слухові апарати. 
Слух - одне з головних почуттів, тому дуже важко змиритися з тим, що ви його втрачаєте. На щастя, зараз існують рішення, завдяки яким ви знову зможете чути. У міру того, як слух погіршується, вам стає складніше розуміти світ навколо вас. Найпомітніший прояв приглухуватості - складнощі при спілкуванні.  

Дуже важливо не упустити момент і почати діяти. Якщо ви стали гірше чути, перше, що потрібно зробити, - це звернутися за консультацією до лікаря-сурдолога. Він перевірить ваш слух і розповість, що ви можете зробити для того, щоб зменшити вплив приглухуватості на ваше життя. Щоб визначити діапазон чутності, лікар-сурдолог проведе обстеження вашого слуху і зафіксує отримані результати на аудіограму - графік, який показує результати тесту слуху. Аудіограмма може розповісти багато про ваш слух, включаючи частоти та рівні гучності, на яких ви можете чути. Це дуже важлива інформація, оскільки кожен звук, який ви чуєте, має свою частоту. В подальшому дані аудіограми будуть використані для того, щоб точно налаштувати слухові апарати. 


У багатьох випадках лікар запропонує придбати слуховий апарат, а також інші допоміжні пристрої для поліпшення слуху. Для багатьох людей слуховий апарат - це єдиний спосіб впоратися з приглухуватістю. Нові технології означають, що слухові апарати стали менші і зручніші, деякі з них ледь помітні. Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі апарату, - які технології в основі роботи обраної моделі. Незалежно від Вашого порушення слуху і потреб, Вам потрібна така модель, технології якої дозволять Вам чути якнайкращим чином, крім того, тепер в них вбудовано багато програм, які обробляють мовні сигнали ефективніше, ніж раніше. Нові технології дозволяють зменшити шум вітру, щоб Ви могли краще чути на вулиці і насолоджуватися комфортом. Технологія Bluetooth дозволяє слуховим апаратам приєднуватися до будь-якого пристрою, наприклад, до телевізора, стерео-системи, смартфона, планшета або комп'ютера. Слухові апарати Widex можуть підключатися безпосередньо до вашого мобільного телефона, щоб ви могли чути краще - це прекрасна новина для тих, хто завжди залишається на зв'язку зі своїми близькими по телефону.
Завдання слухових апаратів - відновити втрачену можливість чути звуки у всьому діапазоні, але вилікувати зниження слуху апарати поки не в силах. Зате апарати дозволяють людині зі зниженим слухом домогтися значного поліпшення якості життя. Цифрові апарати здатні зробити не просто всі звуки голоснішими, а зберегти баланс в звучанні, тобто дати можливість чути тихі звуки як тихі, нормальні - як нормальні, гучні - як гучні. Користувачеві стає легше спілкуватися в різних ситуаціях: в тиші будинку або на галасливій вулиці, на роботі і в школі. Людині в таких апаратах легше визначити, з якого боку знаходиться джерело звуку, захистити свій слух від надмірно гучних звуків. Потужний комп'ютер, що працює всередині слухового апарату, дозволяє врахувати величезну кількість нюансів оточуючих звуків і індивідуальних особливостей конкретної людини. 
Хороший слуховий апарат забезпечує потрібне посилення на різних частотах і в різних ситуаціях. Якість звучання слухового апарату - головний пріоритет компанії Widex. Але перш ніж почати користуватися слуховими апаратами, їх необхідно правильно налаштувати. У Widex є власна програма для настройки слухових апаратів - COMPASS GPS. Вона розраховує посилення слухових апаратів з урахуванням аудіограми пацієнта, використовуючи складні математичні алгоритми, які називаються формулою посилення. Мета точної настройки - запрограмувати слухові апарати так, щоб вони справлялися зі своєю роботою і відповідали потребам користувача, а звучання залишалося комфортним в будь-яких ситуаціях.
Якщо ви погано чуєте, знайте - ви не самотні! Насправді, зниженням слуху страждають близько 360 мільйонів людей по всьому світу. І хоча ця проблема частіше асоціюється з літніми людьми, вона також зачіпає все більше і більше людей в молодому віці.  
Як же бути, якщо слух знизився?
Вам здається, що ваш слуховий діапазон не ідеальний? Зверніться до фахівця-сурдолога в ЛОР-центрі "ЗАХІДСЛУХ", щоб пройти повне обстеження. Він зможе визначити, які звуки ви чуєте, а які ні, і складе подальший план дій, а при потребі підбере цифровий слуховий апарат і  ви зможете почати нову сторінку життя!
ЛОР-центр «ЗАХІДСЛУХ»
м. Рівне, вулиця Степана Бандери, 47. 
час роботи: 
вівторок-п’ятниця з 10.00 до 19.00
субота з 10.00 до 15.00
телефони для попереднього запису: 
(068) 939-15-35
(095) 501-74-04

Немає коментарів:

Дописати коментар