Cлухові апарати в м.Рівне

середа, 27 січня 2016 р.

Що відчувають глухі люди, які вперше починають чути?

Вухо є органом, який стимулює найсильніше мозок. 50% стимуляції мозку основується з того, що ми чуємо, і лише 20% від того, що ми бачимо та ще 10% припадає на інші почуття. Серед дарунків, якими природа нагородила людину, слух чи не найбільш важливий для відчуття зв'язку з оточуючим світом. Зовнішні сигнали, що надходять в кору головного мозку, стимулюють мислення і пам'ять, ведуть до зростання жвавості, бадьорості і творчих здібностей людини. Втрата слуху зменшує кількість слухових подразників, а разом з ним і число стимулюючих імпульсів. Підвищена стомлюваність слабочуючих людей, серед багатьох інших причин, обумовлюється ще й цим.


На відео можна побачити, які сильні позитивні емоції відчувають глухі люди, які вперше починають чути. Уявіть, ніби скляна стіна тиші розбивається, і раптом - це ні з чим незрівняне багатство інформації, повноти і звучання світу!
За статистикою, в Україні понад три мільйони чоловік мають різні дефекти слуху та мовлення, пов’язані із захворюваннями органів слуху або ж із фізіологічними віковими змінами. Втрата слуху сильно обмежує інформативну і комунікативну функцію. Під час розмови мозок обробляє безперервну послідовність усних звуків, які потрібно розпізнати і скласти з них осмислену мову. Для людини з поганим слухом це вкрай складне завдання, оскільки мовні знаки він сприймає не повністю, і про те, що він не розчув, він повинен здогадуватися по контексту.
Це створює не лише дискомфорт у повсякденному житті, а й призводить до проблем на роботі, ймовірність пропустити важливу інформацію, телефонні дзвінки. Втрата слуху призводить до соціальної ізольованості –  людина, яка недочуває, відчуває труднощі у спілкуванні з оточуючими, тому починає вести більш замкнутий спосіб життя, уникає спілкування із друзями, знайомими, з’являється страх потрапити у незручне становище і як результат постійні стреси, роздратування, втрата роботи, інколи навіть с’імї. Звукова ізоляція впливає на психічний, емоційний стан людини, призводить до дратівливості, невпевненості, сприяє швидкому старінню, негативно впливає на здатність навчатись, спілкуватись і насолоджуватись життям - адже людина щаслива тоді, коли повноцінно може жити, працювати і її не підводить здоров’я.
 Вікова втрата слуху є загальною для літніх людей; близько однієї третини людей старше 60 років і половина з тих, хто старше 85 років, мають значні порушення слуху. Та якщо раніше вважалося, що недочування – це хвороба людей похилого віку, то зараз зростає кількість молодих, які страждають від погіршення слуху.

Чи можна їм допомогти?  

Так, у багатьох випадках можна, і погіршення слуху – ще не вирок. Все залежить від виду і задавненості хвороби, яка викликала зниження слуху, тому важлива точна діагностика. Лікар проведе експертизу вуха, горла і носа, а потім перевірку слуху (аудіограма) для оцінки тяжкості втрати слуху.
Є випадки, коли покращити слух можна за допомогою медикаментозного лікування чи оперативного втручання: наприклад, при хронічних хворобах середнього вуха проводиться тимпанопластика (відновлення цілісності барабанної перетинки, відновлення механізму передачі звуку слуховими кісточками). Нейросенсорна приглухуватість необоротна і відбувається з плином часу. В тих випадках, коли тривалий час страждає слуховий нерв (внутрішнє вухо), єдиний вихід — слухопротезування, тобто покращення слуху за допомогою електронного пристрою — слухового апарата.

Маючи за плечима неабиякий досвід роботи як в дорослій оториноларингології  так і понад 10 років завідування обласним дитячим сурдологічним кабінетом, Олег Миколайович Мізинець  надає допомогу дорослим і дітям з найрізноманітнішою отларингологічною патологією як в гострому так і в хронічному періоді. До послуг пацієнтів ЛОР-огляд, аудіометричне обстеження слуху, імпедансометрія, послуги слухопротезування, виготовлення індивідуальних вушних вкладок, аксесуари.

Якісне  діагностичне обладнання, впровадження найсучасніших медичних технологій, висока кваліфікація фахівця дозволяють провести високоточну діагностику і лікування на сучасному європейському рівні. Адже зараз передові технології дозволяють визначити проблему на ранніх стадіях і кваліфікований спеціаліст, підібравши правильне лікування може допомогти людині повернутися до нормального життя. Однак підступність недугу полягає в тому, що чим довше людина відкладає похід до спеціаліста і затягує проблему, тим важче проходить процес лікування й інколи без слухового апарату вже не обійтися.

Не дозволяйте приглухуватості зменшити якість вашого життя! 

Якщо у вас є хронічні захворювання, ваш слух може почати знижуватися, і ви повинні самі прагнути ранньої діагностики і лікування, щоб в житті залишатися активним і незалежним! Зі своєї практики можу сказати, що людина, яка погано чула, почавши носити слуховий апарат «розцвітає на очах», у неї наче відкривається друге дихання, вона знову починає повноцінно жити і насолоджуватися життям. Також вже науково доведено, що людина, яка починає знову чути стає щасливішою!

Олег Мізинець,
завідувач сурдологічним кабінетом
поліклінічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні 


Пройти обстеження слуху, підібрати ефективне лікування і за потребою сучасний слуховий апарат на всі випадки життя можна у Рівненській обласній консультаційній поліклініці (кабінет 55), що знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Київська, 78г. Записатися на прийом до лікаря та отримати детальну інформацію можна за телефоном (050) 568-74-79

Немає коментарів:

Дописати коментар