Cлухові апарати в м.Рівне

пʼятниця, 4 квітня 2014 р.

"ТЕРМОМЕТР" ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ШУМУ

Шум є однією з найпоширеніших причин порушення слуху, яке нині стало  найбільш поширеним професійним захворюванням. Один постріл з пістолета, що пролунав з близької відстані, може раз і назавжди пошкодити слух. Постійний вплив протягом тривалого періоду часу шуму від гучної роботи техніки може становити серйозний ризик для людського слуху. Шум заважає нормальному відпочинку, викликає захворювання органів слуху, сприяє збільшенню числа інших захворювань гнітюче діє на психіку людини. Транспортний або виробничий шум діє гнітюче на людину - стомлює, дратує, заважає зосередитися. Як тільки такий шум змовкає, людина відчуває почуття полегшення і спокою. Шум - такий же повільний вбивця, як і хімічне отруєння.
Згідно даних Національному інституту Глухоти і Інших Комунікаційних Порушень ( NIDCD - National Institute on Deafness and Other Communication Disorders ), 10 мільйонів американців вже постраждали від незворотного порушення слуху унаслідок впливу шуму, і ще 30 мільйонів піддаються шуму небезпечного рівня щодня.Чому ця проблема стала настільки поширеною? Гучні звуки стали звичними в нашій культурі. На жаль, ефект від них дуже часто недооцінюється, бо пошкодження від шуму можуть проявлятися дуже повільно і на перших порах непомітні. Сучасний шумовий дискомфорт викликає у живих організмів хворобливі реакції. Шум від пролітаючого реактивного літака, наприклад, гнітюче діє на бджолу, вона втрачає здатність орієнтуватися. Цей же шум вбиває личинки бджіл, розбиває яйця птахів, що відкрито лежать у гнізді. Люди традиційно недооцінюють серйозність впливу порушень слуху, викликаних шумом, на їх щоденне життя до тих пір, поки вони не зустрінуться з постійними проблемами в спілкуванні. Можливо, занадто пізно, але вони потім стають дуже уважними до свого слуху, щоб зберегти хоча б той слух, який у них ще залишився.  

Чи не краще, все-таки, робити акцент на ЗАПОБІГАННІ ВТРАТИ СЛУХУ, коли ми ще досить добре ЧУЄМО?

Кожен день ми насолоджуємося звуками. Але коли людина піддається вдома або на роботі шкідливим звукам - занадто гучним, або дії шуму протягом тривалого відрізка часу - чутливі структури внутрішнього вуха можуть бути пошкоджені, викликаючи порушення слуху, спровоковані шумом (NIHL - Noise - Induced Hearing Loss). NIHL характеризується поступовою прогресуючою втратою слухової чутливості на високих частотах, яка є результатом впливу надмірного рівня шуму.
Рівень шуму в 20-30 децибел (дБ) практично нешкідливий для людини. Це природний шумовий фон, без якого неможлива людське життя. Для "гучних звуків" допустима межа приблизно 80-85 децибел. Звук в 130 децибел уже викликає в людини болюче відчуття, а в 150 - стає просто нестерпним. Звук у 180 децибел викликає втому металу, а при 190 заклепки вириваються з конструкцій. Недарма в середні століття існувала страта "під дзвоном". Дзвін дзвону повільно вбивав людину.


«Шумовий Термометр» 

Вашій увазі представляється «Шумовий Термометр», який допоможе нам ознайомитися з тим, які шуми можуть викликати порушення (перевищують 85 децибел), включаючи двигуни літаків, газонокосарки, мотоцикли, бензопили, моторні човни, і персональні стереосистеми.  
Якщо вам потрібно підвищити голос, щоб перекричати шум і бути почутим кимось на відстані витягнутої руки, шум буде приблизно на цьому рівні. 
 Є більш формальні вимірювання шуму (які потрібні в промисловості), за допомогою яких можна позначити ризик від впливу шуму.  
Малюнок «Шумовий Термометр» надано Асоціацією зору і слуху. 
 
Будь-який шум достатньої інтенсивності і тривалості може призвести до різного ступеня зниження слухової активності.
Крім частоти і рівня гучності шуму, на розвиток приглухуватості впливають вік, слухова чутливість, тривалість, характер дії шуму, ряд інших причин. Хвороба розвивається поступово, тому особливо важливо заздалегідь вжити відповідних заходів захисту від шуму. Під впливом сильного шуму, особливо високочастотного, в органі слуху відбуваються необоротні зміни. При високих рівнях шуму зниження слухової чутливості настає вже через 1-2 роки роботи, при середніх рівнях вона виявляється набагато пізніше, через 5-10 років.

Немає коментарів:

Дописати коментар