Cлухові апарати в м.Рівне

пʼятниця, 4 квітня 2014 р.

Засоби Індивідуального Захисту Органів Слуху

Які бувають протишумові навушники та коли їх застосовують?

Різноманітні типи ЗІЗ органів слуху дозволяють підбирати їх індивідуально за типорозмірами і відповідно за спектральним складом виробничого шуму на кожному конкретному робочому місці.

Навушники протишумові ПШ-00 призначені для захисту органів слуху від високих частот. Звук поглинає спеціальний матеріал - поропласт, який знижує рівень шуму в діапазоні частот 4000-18000 Гц на 25дБ, в 125-5000 Гц на 2дБ. Рекомендуються компресорникам, клепальникам, машиністам дизельних двигунів.

Протишумові заглушки-антифони призначені для захисту органів слуху від дії середньо - і високочастотного шуму з рівнями до 110 дБ. В заглушці є отвори для вирівнювання тиску повітря. Випускаються розмірами 8, 8,5, 9 мм. Рекомендуються для застосування на земляних, слюсарних, столярних роботах, при монтажі будівельних конструкцій, трактористам-машиністам, компресорникам, машиністам дизелів.

Протишумні вкладиші "Беруші" призначені для ЗІЗ органів слуху від високочастотного шуму рівнем до 110 дБ. "Беруші" виготовляють з шумопоглинаючого матеріалу у вигляді конусу, який вкладається у слуховий канал. Вони знижують шум на 17— 30 дБ при частотах вище 500 Гц і на 10-15 дБ для частот до 500 Гц. Рекомендується при виконанні земляних, слюсарних, столярних робіт, при монтажі будівельних конструкцій, а також машиністам при експлуатації і випробовуванні дизелів.

Окрім вимог, наведених у табл. в навушниках має бути просторове регулювання звукоізолюючих чашечок в горизонтальній і вертикальній площині, крім того має  забезпечуватись вільне, без будь-якого притискування, розміщення вушної раковини у корпусі навушників.

Основне призначення  засобів індивідуального захисту органу слуху полягає у тому, щоб перекрити основний канал, через який проникає звук в організм—зовнішнє вухо людини.
Для цього застосовують індивідуальні захисні засоби у вигляді протишумових навушників різних модифікацій, протишумові заглушки - антифони і протишумові вкладиші "Беруші".

За конструктивним виконанням засоби індивідуального захисту органів слуху поділяються на три типи:
навушники, що закривають вушну раковину;
вкладиші, що перекривають зовнішній слуховий канал;
шоломи, що закривають частину голови і вушну раковину.

Навушники за способом кріплення на голові поділяються на:
- незалежні, що мають жорстке і м’яке оголів’я,
- вмонтовані у головний убір (каски, шоломи, косинки).

Вкладиші за характером виконання поділяються на:
- багаторазового користування і
- одноразового користування.
Вкладиші багаторазового використання мають декілька розмірів в межах від 5,6-9 мм, якщо їх конструкція не передбачає можливості змінювати його в указаних межах.
Матеріали, з яких виготовляють ЗІЗ органів слуху, не повинні виділяти токсичних і подразнюючих шкіру речовин.


Немає коментарів:

Дописати коментар