Cлухові апарати в м.Рівне

четвер, 6 лютого 2014 р.

У Рівному пропонують все почути по-іншому

Кількість людей, які потерпають від недочування та проблем погіршення слуху щороку зростає. За статис-тикою, кожна восьма людина в світі зіткнулася із такою проблемою, а кожна десята – потребує викори-стання слухового апарату. Та проблема у тому, що з 1000 людей, які визнали погіршення слуху,

750 кажуть про це лору, а до сурдолога приходить тільки 300, з них лише 150 вдається допомогти. Ці цифри жахають.
Однак, як стверджує завідувач сурдологічним кабінетом поліклінічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні Олег Мізинець, при вчасному зверненні до спеціаліста слух можна взагалі відновити правильно підібравши лікування (медикаментозне або оперативне).

Та проблема в тому, що українці соромляться звертатися до спеціалістів, тим більше носити слухові апарати, навіть не розуміючи, що вони допомагають повернутися до повноцінного життя та практично не помітні у використанні.

- Зі своєї практики можу сказати, що людина, яка погано чула, почавши носити слуховий апарат «розцвітає на очах», у неї наче відкривається друге дихання, вона знову починає повноцінно жити і насолоджуватися життям… І якщо в кінці минулого століття вважалося незвичним носити окуляри, то нині вони стали модним аксесуаром та складовою іміджу багатьох світових зірок. Тому не виключено, що через кілька років слуховий апарат нікого не здивує, більше того може стати одним із способів безпровідного зв’язку між людьми та альтернативою телефону. Адже вже зараз згідно з науковими дослідженнями, задоволеність від використання слухового апарату становить 81%, у той час як задоволеність від користування автомобілем «Лексус» - 87%. Цифри говорять самі за себе, - каже Олег Мізинець.

Лікар радить час від часу перевіряти слух кожному.

- Чомусь люди двічі на рік ходять до стоматолога, піклуючись про свої зуби і не зовсім не приділяють увагу слуху, не розуміючи, що піклуватися про своє здоров’я – це не соромно, а необхідно. Адже добрий слух – це запорука повноцінного життя і якщо з ним виникають проблеми, їх краще вирішити на ранній стадії, а не чекати поки слух геть погіршиться. І не варто забувати про наслідки до яких може призвести погіршення слуху. Окрім дискомфорту, який виникає від постійного перепитування, зниження слуху може спричинити розвиток серйозних хвороб, у тому числі й недуга Альцгеймера (старечої недоумкуватості). Це пов’язано з тим, що звук є основним подразником мозку, і якщо людина не дочуває, то за 7 років мозок взагалі забуває звуки та перестає їх розпізнавати. На жаль, українці здебільшого звертаються до сурдолога за вимогою своїх рідних та оточуючих, для яких недочування близької людини стає більшою проблемою, аніж для самого хворого. У цьому, власне, і полягає проблема, - констатує спеціаліст.

Тому Олег Мізинець радить, якщо помітили зниження слуху не соромитися  звертатися до спеціалістів. Адже ефективність лікування залежить від вчасного виявлення недуги. І звернення до сурдолога не означає, що для  відновлення слуху потрібно використовувати слуховий апарат, часто його можна покращити правильно підібравши лікування. Проте не мало важливу роль у цьому процесі відіграє професіоналізм сурдолога.

А пройти обстеження слуху, підібрати ефективне лікування і за потребою сучасний слуховий апарат можна у Рівненській обласній консультаційній поліклініці (кабінет 55), що знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Київська, 78г. Записатися на прийом до лікаря та отримати детальну інформацію можна за телефоном (050) 568-74-79.

ОПУБЛІКОВАНО  на сайті "Все – сайт чесних новин" 
Втр, 04/02/2014 - 12:06

Немає коментарів:

Дописати коментар