Cлухові апарати в м.Рівне

четвер, 20 лютого 2014 р.

ПРОФЕСІЙНА ДІАГНОСТИКА СЛУХУ

ПРОФЕСІЙНА ДІАГНОСТИКА СЛУХУ в сурдологічному кабінеті поліклініки Рівненської обласної клінічної лікарні БЕЗКОШТОВНА, проводиться відносно швидко і абсолютно безболісно і включає:

1 . Огляд лікарем-сурдологом, визначення стану середнього вуха.
Лікар обстежує стан слухового проходу за допомогою отоскопа.

2 . Визначення характеру і ступеня порушення слуху в результаті проведення аудіометричних досліджень - комп'ютерна аудіометрія. Якісна апаратура, висока кваліфікація фахівця-аудіометриста дозволяють провести високоточну діагностику на сучасному європейському рівні.
Аудіометрія визначає здібність людини чути чистий тон (тональна аудіометрія) або людську мову (мовна аудіометрія).  Дослідження проводиться у спеціальному кабінеті, щоб оточуючий шум не впливав на результати.  Пацієнт надягає навушники, в які подаються звукові сигнали різної частоти і гучності, спочатку для одного вуха, потім для іншого. Для цього використовують спеціальний прилад – аудіометр.

 Завдання пацієнта – визначити, в який момент він починає чути звуковий сигнал, якщо його гучність зростає (або навпаки, коли він перестає його чути, якщо гучність зменшується) і повідомляти про це спеціаліста. Тим самим визначається слуховий поріг, тобто найтихіша гучність, з якої пацієнт чує звук. Результати слухових тестів заносять на бланк, який називається аудіограма. І вже, виходячи з цих результатів, сурдолог проводить підбір та налаштування слухових технологій, якщо це необхідно.
3 . Постановка діагнозу і пропозиція можливих способів лікування для компенсації порушень слуху .
4.  Якщо порушення слуху мають незворотний характер, то пацієнтові пропонується підібрати і настроїти за допомогою комп'ютера сучасний слуховий апарат.

Повна діагностика слуху займає 1 - 2 години. Тому просимо Вас попередньо записуватися на прийом, щоб Ви максимально ефективно використовували свій час.
На жаль, більшість порушень слуху, з якими звертаються до нас пацієнти, є задавненими і незворотними. У цьому випадку допоможе спеціальний пристрій - слуховий апарат, який може стати Вашим надійним і вірним помічником на багато років. Не комплексуйте з приводу слухавки — вона незамітна, але відразу допоможе краще чути.

СЛУХОПРОТЕЗУВАННЯ Сучасний слуховий апарат - складний електронний пристрій, що налаштовується індивідуально під втрату слуху кожного пацієнта. А для цього, крім спеціально обладнаного приміщення, потрібен добре підготовлений персонал, програми та гарантії. Навіть якщо на слухові апарати ціни в інтернет-магазинах здаються більш привабливими, без точної настройки - це всього лише маленька пластмасова коробочка, зовсім марна для слабочуючих. Не завжди дорогий апарат буває самим відповідним, також як і технічні дані мало значать в справі підбору кращого устрою для конкретної людини. Наприклад, у разі вікової приглухуватості звичайно превалює легка втрата високочастотного слуху. Всі ми люди різні і голови у нас теж різні - за розміром, формою, акустичними властивостями. У цьому зв'язку настройка обов'язково передбачає особисте спілкування пацієнта з фахівцем - аудіологом. Більш того, куплений заочно слуховий апарат може нашкодити, наприклад, при схильності до підвищеного тиску.
 
Неодноразово проходив курси з налаштування слухових апаратів в Данії на фірмі Widex A/S.

НАСТРОЮВАННЯ Слуховий апарат - індивідуальний прилад, який необхідно настроїти під індивідуальні порушення слуху людини. Налаштування слухового апарату відбувається на основі результатів аудіометрії, які вносяться в комп'ютер. За допомогою комп'ютера вибираються оптимальні параметри настройки, щоб людина мала найбільш високу розбірливість мови. Однак, кожна людина має свої особливості і фахівець з підбору слухових апаратів проводить остаточну настройку слухового апарату, щоб врахувати всі можливі побажання і відчуття клієнта для досягнення максимального комфорту. Широкий вибір сучасних цифрових слухових апаратів датської фірми Widex, від найменших «невидимок» до суперпотужних, які призначені для людей з украй великими втратами слуху продається в спеціалізованому кіоску на 3 поверсі поліклініки (слухові апарати та аксесуари до них - батарейки, фільтри, осушуючі комплекти). Тут же у лікаря можна буде настроїти слуховий апарат на основі результатів вашої аудіометрії, і за допомогою комп'ютера вибрати оптимальні параметри настройки; комп'ютерне настроювання слухового апарату - первинна настройка по аудіограмі пацієнта і його перших суб'єктивних відчуттях та вторинне, більш тонке настроювання слухового апарата після закінчення 10-15 днів носіння. Тому так важливі компетентність спеціаліста і його практичний досвід.

ПОРАДИ лікаря-сурдолога по використанню, догляду і експлуатації слухових апаратів, ціни, подробиці про сучасні слухавки, слухопротезування, методику звикання до слухового апарату знайдете на нашому сайті http://hearing.yolasite.com,  його в інтернеті легко знайти і по назві сайту: Cлухові апарати в м. Рівне.

ЗВЕРТАЙТЕСЬ в Рівненську обласну поліклініку, кабінет 55 (м. Рівне, вул. Київська, 78-г, комплекс обласної лікарні), для попереднього запису дзвоніть просто на мій телефон (050) 568-74-79.
Перевірте свій слух за допомогою простого ТЕСТУ на нашому сайті, не задавнюйте проблеми, пройдіть обстеження у нас - можливо, за допомогою простого лікування ви знову повернете собі весь діапазон сприйняття звуків. Приводьте своїх батьків, дідусів і бабусь на прийом, підберемо їм слухавку - і повернете їм повноцінне життя, а собі - спокій в домі та нормальне спілкування!

1 коментар:

  1. Проблема в тому, що люди інколи замість того, щоб звернутися до спеціаліста, відчувши проблеми зі слухом, намагаються їх вирішити самостійно. Немалу роль у цьому відіграє реклама, в якій часто пропонують "повернути людину до життя за допомогою слухового апарата". Та чомусь у рекламі не розповідають, що слуховий апарат не завжди потрібен, є випадки, коли покращити слух можна за допомогою медикаментозного лікування чи оперативного втручання. Також мовчать і про те, що дуже важливо правильно підібрати слуховий апарат під особливості слуху пацієнта, і головне – купити його якісним!

    ВідповістиВидалити